چاپ خبر    

بيانات مدير عامل هلدينگ سيمان غدير نسبت به عرضه سيمان در بورس کالا

امتیاز دهی

امتیاز 5 از 2 رای

 
 
 
 

از گروه سیمان شرق

محمد رضا سلیمیان مدیر عامل هلدینگ سیمانی غدیر با اشاره به عرضه موفقیت آمیز سیمان در بورس کالا : از عرضه 60 هزار تنی امروز خبر داد و تاکید کرد: اگر با مشکل قطعی برق روبرو نبودیم، این میزان به احتمال زیاد به 100 هزار تن می رسید.
او گفت: برای عرضه در بورس کالا واقعا ذهنیت آن نیست، که تولید کننده است که تنها به سود دهی می رسد. در بلند مدت مصرف کننده برنده واقعی می شود؛ هم اکنون حداقل تقاضا را 10 تن گذاشته ایم. نگفته ایم، 500 تن که تنها افراد بزرگ بیایند. 10 تن به معنای تنها 200 کیسه است. وی ادامه داد: با این روش سهم بخش های مختلف کسب و کار صنعت سیمان را منطقی می کنیم، نه اینکه به دنبال این باشیم که سیمانی که به دست مصرف کننده می رسد، گران تر از نرخ واقعی باشد. به گفته وی موضوع قطعی فعلی برق را باید موضوعی جدا دانست. شرایط در حال حاضر اینگونه است، که تولید کاهش می یابد و در این مورد ما تقصیر کار نیستیم. با وجود چنین شرایطی با رایزنی های صورت گرفته عرضه امروز در بورس کالا را نیز نهایی کرده ایم. سلیمیان شفاف شدن معاملات در بورس کالا را نکته بسیار مثبتی دانست و گفت: برایمان حائز اهمیت بود، که هر خرید و فروشی بر روی تابلو نشان داده می شود. معاملات دیگر پیچیده نیست و با وجود اینکه شرایط اجرای کار برای شرکت های سیمانی با توجه به عرضه های محدود ( ده تن) سخت می شود؛ اما به توجه به مزایای فراوان آن تصمیم به این کار گرفته ایم و این روش را نیز ادامه خواهیم داد. مدیر عامل هلدینگ سیمانی غدیر تاکید کرد، این هلدینگ زین پس فروش تمامی محصولات در داخل کشور را تنها از طریق بورس کالا به انجام خواهد رسانید.
او گفت: واقعیت های عرضه و تقاضا در بورس کالا نمایان می شود؛ مکانیزم بازار در این بورس حاکم است. دست دلالان در شرایط گوناگون از بازار سیمان کوتاه می شود و با توجه به شفاف شدن قیمت ها را در بلند مدت پایین خواهد آورد.
وی ادامه داد: صادرات هلدینگ سیمانی غدیر به تمامی کشورهای اطراف ایران در جریان است. روسیه و قطر نیز همه نیاز خود به سیمان سفید را از طریق ایران تامین می کنند.
سلیمیان اضافه کرد، به امید خدا اگر مسیر بورس کالا برایمان به خوبی به پیش برود، صادرات مجموعه را نیز از طریق رینگ صادراتی بورس کالا به انجام خواهیم رسانید.


متن خبر:

نوشته شده توسط ناصر اسماعيلي در تاریخ 27/04/1400 ساعت 04:52:13 تعداد بازدید کنندگان 209