instagram telegram bale linkedin
آخرین خبر ها:
weather-animation آب و هوای مشهد: °27

شرکت فرآورده های سیمان شرق

این مجموعه از سال 1352 با نام کارخانه بتن سقف که از واحد‌های داخلی شرکت سیمان شرق (سهامی عام) محسوب می‌گردید فعالیت داشته و از انتهای سال 1382 به شرح ذیل مستقل شده است:

شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ 25/12/1382 به صورت (سهامی عام) تاسیس و با شماره 218857 در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. شرکت در ابتدا با سرمایه‌ای بالغ بر یک میلیارد ریال آغاز به کار و با توجه به طرح‌های توسعه و افزایش فعالیت‌ها نسبت به افزایش سرمایه اقدام نمود، لذا در آذر ماه 1383 سرمایه شرکت به مبلغ پنجاه میلیارد ریال و همچنین در مرداد ماه سال 1393 سرمایه شرکت به مبلغ یکصد میلیارد ریال و در سال 1395 از یکصد میلیارد ریال به یکصد و هشتاد میلیارد ريال افزایش یافت. مرکز اصلی شرکت نیز از تهران به محل کارخانه واقع در مشهد کیلومتر 5/3 جاده مشهد به قوچان انتقال و در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی مشهد به شماره 28483 به ثبت رسید.

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده‌ی 2 اساسنامه عبارت از تهیه و تولید انواع فرآورده‌های بتنی و سیمانی، اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری و انجام کلیه معاملات بازرگانی که به موضوع شرکت مربوط باشد و نیز مشارکت با شرکت‌های صنعتی و کلیه معادن در حدود موضوع شرکت می‌باشد.

این شرکت دارای گواهینامه‌ی کاربرد علامت استاندارد ملی شماره‌ی 6044 برای فرآورده‌های بتن آماده و علامت استاندارد ملی شماره‌ی 3-2909 برای تیرچه پیش تنیده می‌باشد و با داشتن نیروی متخصص و آزمایشگاه مجهز و طرح اختلاط اختصاصی در تولید بتن آماده‌ی با کیفیت‌، پیشتاز می‌باشد.

 

واحدهای تولیدی:

شرکت فرآورده‌های سیمان شرق دارای دو واحد فعال تولیدی است:

1-واحد کلات واقع در کیلومتر 18 جاده‌ی مشهد به کلات و در مجاورت شهرک صنعتی:

در این سایت، شن و ماسه، بتن آماده، سنگفرش، جدول و انواع بلوکه‌های ساختمانی تولید می‌شود. خط تولید شن و ماسه با دارا بودن سیستم شستشوی منحصر به فرد سانتریفیوژی ماسه (دستگاه EVO wash) که باعث جذب ریزدانه‌های مفید در ماسه‌ی تولیدی و نهایتا افزایش روانی و مقاومت بتن می‌گردد، بخشی از مواد اولیه‌ی بچینگ‌ها را تامین می‌نماید.

2-واحد میثاق واقع در کیلومتر 5/3 جاده‌ی مشهد به قوچان:

در این سایت انواع بتن آماده در عیارها و رده‌های مقاومتی مختلف و همچنین تیرچه و دال بتنی پیش تنیده تولید می‌شود. خطوط تولید بتن آماده دارای 4 دستگاه بچینگ و آزمایشگاه مجهز بوده که توانایی تولید و عرضه‌ بیش از 1000 متر مکعب بتن با کیفیت در روز را داراست.

 

ماشین آلات شرکت فرآورده‌های سیمان شرق:

در راستای رضایت‌مندی مشتریان، این شرکت از ابتدای سال 1390 اقدام به تجهیز و توسعه ناوگان حمل و توزیع خود نمود و اکنون با به کارگیری 20 تراک میکسر، 5 دستگاه کامیون کمپرسی، 1 دستگاه پمپ دکل و سه دستگاه پمپ ثابت و دو دستگاه بونکر حمل اختصاصی سیمان، دارای یکی از بزرگترین ناوگان‌های حمل و توزیع بتن در استان خراسان رضوی است.

 

انواع محصولات بتنی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق:

  1. بتن پر مقاومت تا رده مقاومتی C60: بتن پر مقاومت یکی از بتن‌های خاص می‌باشد که با نسبت‌های آب به سیمان مختلف تولید و به مشتری عرضه می‌گردد و نسبت به هر رده‌ی مقاومتی از افزودنی‌های بتن در آن استفاده می‌شود.
  2. بتن خودتراکم: در جاهایی که تراکم آرماتور زیاد است و امکان ویبره زدن وجود ندارد، از بتن خود متراکم با رده‌های مختلف نسبت به مقاومت مشخصه‌ی پروژه استفاده می‌گردد. در ساخت این نوع بتن از روان کننده‌ها و ژل میکروسیلیس برای روانی و کارایی بالای بتن استفاده می‌گردد.
  3. بتن آب‌بند: از بتن‌های خاص تولیدی شرکت بوده و در استخرها و منابع آب از این بتن استفاده می‌شود. در این بتن نسبت آب به سیمان پایین است و برای آب‌بند کردن از ژل میکروسیلیس در تولید آن‌ها استفاده می‌شود و به نسبت آب‌بند بودن و اهمیت پروژه از میزان خاصی با نسبت وزنی مشخص از ژل و یا پودر میکروسیلیس استفاده می‌شود.
  4. بتن رنگی: بتن رنگی برای اهداف تزئینی در سازه‌های بتنی یا پارک‌ها، کف زمین، پیاده‌روها و راهروهای پارک استفاده می‌شود. هزینه‌ی ساخت آن نسبت به بتن معمولی بیشتر بوده و استفاده کردن از این بتن به خصوص برای پیاده‌روها توصیه می‌شود. همچنین عمر مفید آن نسبت به نقاشی و رنگ‌آمیزی بیشتر است.
  5. بتن بنتونیتی: این بتن با مقاومتی بسیار کمتر از بتن معمولی، شکل‌پذیری زیاد و نفوذپذیری پایین است. در زمین‌های آبرفتی با خاک ضعیف که لازم است دیوار آب‌بند انعطاف پذیر باشد و نیز مقاومت کافی جهت تحمل تنش‌های ناشی از بارگذاری سد را داشته باشد، کاربرد دارد و همچنین تراوش از زیر پی سد را کنترل می‌نماید.
  6. قطعات پیش ساخته‌ی بتنی: تیرچه و دال پیش تنیده و بلوکه‌های سقفی و دیواری، دیوارهای پیش ساخته، انواع سنگفرش و جداول پرسی

 

سوابق اجرایی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در پروژه‌های بزرگ:

-خط 3 قطارشهری

-جهان مال

-تصفیه خانه‌ی پرکندآباد

-بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد

-خانه‌ مدرن پاسارگاد

-قطار برقی گلبهار

-هتل برلیان

-بیمارستان امداد و نجات

 

اطلاعات تماس:

1-واحد میثاق  
دفتر مرکزی و فروش: مشهد، کیلومتر 3/5 جاده‌ی قوچان
تلفن:

051-36514590-2

فکس: 051-36514693
همراه: 09151001194
کد پستی: 9187381769
وبسایت: www.scpco.ir
پست الکترونیک: info@scpco.ir
2-واحد کلات  
دفتر مرکزی و فروش: مشهد، کیلومتر 15 جاده‌ی کلات، بعد از شهرک صنعتی کلات، جاده‌ی اختصاصی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق
تلفن: 051-32454552