شرکت فرآورده‌های سیمان شرق

شرکت فرآورده‌های سیمان شرق

این مجموعه از سال 1352 با نام کارخانه بتن سقف که از واحد‌های داخلی شرکت سیمان شرق (سهامی عام) محسوب می‌گردید فعالیت داشته و از انتهای سال 1382 به شرح ذیل مستقل شده است:

شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ 25/12/1382 به صورت (سهامی عام) تاسیس و با شماره 218857 در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. شرکت در ابتدا با سرمایه‌ای بالغ بر یک میلیارد ریال آغاز به کار و با توجه به طرح‌های توسعه و افزایش فعالیت‌ها نسبت به افزایش سرمایه اقدام نمود، لذا در آذر ماه 1383 سرمایه شرکت به مبلغ پنجاه میلیارد ریال و همچنین در مرداد ماه سال 1393 سرمایه شرکت به مبلغ یکصد میلیارد ریال و در سال 1395 از یکصد میلیارد ریال به یکصد و هشتاد میلیارد ريال افزایش یافت. مرکز اصلی شرکت نیز از تهران به محل کارخانه واقع در مشهد کیلومتر 5/3 جاده مشهد به قوچان انتقال و در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی مشهد به شماره 28483 به ثبت رسید.

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده‌ی 2 اساسنامه عبارت از تهیه و تولید انواع فرآورده‌های بتنی و سیمانی، اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری و انجام کلیه معاملات بازرگانی که به موضوع شرکت مربوط باشد و نیز مشارکت با شرکت‌های صنعتی و کلیه معادن در حدود موضوع شرکت می‌باشد.

این شرکت دارای گواهینامه‌ی کاربرد علامت استاندارد ملی شماره‌ی 6044 برای فرآورده‌های بتن آماده و علامت استاندارد ملی شماره‌ی 3-2909 برای تیرچه پیش تنیده می‌باشد و با داشتن نیروی متخصص و آزمایشگاه مجهز و طرح اختلاط اختصاصی در تولید بتن آماده‌ی با کیفیت‌، پیشتاز می‌باشد.

واحدهای تولیدی:

شرکت فرآورده‌های سیمان شرق دارای دو واحد فعال تولیدی است:

1-واحد کلات واقع در کیلومتر 18 جاده‌ی مشهد به کلات و در مجاورت شهرک صنعتی:

در این سایت، شن و ماسه، بتن آماده، سنگفرش، جدول و انواع بلوکه‌های ساختمانی تولید می‌شود. خط تولید شن و ماسه با دارا بودن سیستم شستشوی منحصر به فرد سانتریفیوژی ماسه (دستگاه EVO wash) که باعث جذب ریزدانه‌های مفید در ماسه‌ی تولیدی و نهایتا افزایش روانی و مقاومت بتن می‌گردد، بخشی از مواد اولیه‌ی بچینگ‌ها را تامین می‌نماید.

2-واحد میثاق واقع در کیلومتر 5/3 جاده‌ی مشهد به قوچان:

در این سایت انواع بتن آماده در عیارها و رده‌های مقاومتی مختلف و همچنین تیرچه و دال بتنی پیش تنیده تولید می‌شود. خطوط تولید بتن آماده دارای 4 دستگاه بچینگ و آزمایشگاه مجهز بوده که توانایی تولید و عرضه‌ بیش از 1000 متر مکعب بتن با کیفیت در روز را داراست.

ماشین آلات شرکت فرآورده‌های سیمان شرق:

در راستای رضایت‌مندی مشتریان، این شرکت از ابتدای سال 1390 اقدام به تجهیز و توسعه ناوگان حمل و توزیع خود نمود و اکنون با به کارگیری 20 تراک میکسر، 5 دستگاه کامیون کمپرسی، 1 دستگاه پمپ دکل و سه دستگاه پمپ ثابت و دو دستگاه بونکر حمل اختصاصی سیمان، دارای یکی از بزرگترین ناوگان‌های حمل و توزیع بتن در استان خراسان رضوی است.

انواع محصولات بتنی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق:

  1. بتن پر مقاومت تا رده مقاومتی C60: بتن پر مقاومت یکی از بتن‌های خاص می‌باشد که با نسبت‌های آب به سیمان مختلف تولید و به مشتری عرضه می‌گردد و نسبت به هر رده‌ی مقاومتی از افزودنی‌های بتن در آن استفاده می‌شود.
  2. بتن خودتراکم: در جاهایی که تراکم آرماتور زیاد است و امکان ویبره زدن وجود ندارد، از بتن خود متراکم با رده‌های مختلف نسبت به مقاومت مشخصه‌ی پروژه استفاده می‌گردد. در ساخت این نوع بتن از روان کننده‌ها و ژل میکروسیلیس برای روانی و کارایی بالای بتن استفاده می‌گردد.
  3. بتن آب‌بند: از بتن‌های خاص تولیدی شرکت بوده و در استخرها و منابع آب از این بتن استفاده می‌شود. در این بتن نسبت آب به سیمان پایین است و برای آب‌بند کردن از ژل میکروسیلیس در تولید آن‌ها استفاده می‌شود و به نسبت آب‌بند بودن و اهمیت پروژه از میزان خاصی با نسبت وزنی مشخص از ژل و یا پودر میکروسیلیس استفاده می‌شود.
  4. بتن رنگی: بتن رنگی برای اهداف تزئینی در سازه‌های بتنی یا پارک‌ها، کف زمین، پیاده‌روها و راهروهای پارک استفاده می‌شود. هزینه‌ی ساخت آن نسبت به بتن معمولی بیشتر بوده و استفاده کردن از این بتن به خصوص برای پیاده‌روها توصیه می‌شود. همچنین عمر مفید آن نسبت به نقاشی و رنگ‌آمیزی بیشتر است.
  5. بتن بنتونیتی: این بتن با مقاومتی بسیار کمتر از بتن معمولی، شکل‌پذیری زیاد و نفوذپذیری پایین است. در زمین‌های آبرفتی با خاک ضعیف که لازم است دیوار آب‌بند انعطاف پذیر باشد و نیز مقاومت کافی جهت تحمل تنش‌های ناشی از بارگذاری سد را داشته باشد، کاربرد دارد و همچنین تراوش از زیر پی سد را کنترل می‌نماید.
  6. قطعات پیش ساخته‌ی بتنی: تیرچه و دال پیش تنیده و بلوکه‌های سقفی و دیواری، دیوارهای پیش ساخته، انواع سنگفرش و جداول پرسی

سوابق اجرایی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در پروژه‌های بزرگ:

-خط 3 قطارشهری

-جهان مال

-تصفیه خانه‌ی پرکندآباد

-بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد

-خانه‌ مدرن پاسارگاد

-قطار برقی گلبهار

-هتل برلیان

-بیمارستان امداد و نجات

اطلاعات تماس:

1-واحد میثاق  
دفتر مرکزی و فروش: مشهد، کیلومتر 3/5 جاده‌ی قوچان
تلفن:

051-36514590-2

فکس: 051-36514693
همراه: 09151001194
کد پستی: 9187381769
وبسایت: www.scpco.ir
پست الکترونیک: info@scpco.ir
2-واحد کلات  
دفتر مرکزی و فروش: مشهد، کیلومتر 15 جاده‌ی کلات، بعد از شهرک صنعتی کلات، جاده‌ی اختصاصی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق
تلفن: 051-32454552

3

قبل
بعدی